İlk filminde 28 yaşında oynayan Meryl Streep, 37 yıllık oyunculuk kariyerine 17 Akademi Ödülü adaylığı ve 26 Altın Küre adaylığı sığdırmayı başarırken, 3 Oscar ve 8 Altın Küre sahibi oldu.

Bugün 65 yaşında olan Streep, ele avuca sığmayan bir balık gibi yepyeni denizlere gitmeye kararlı görünüyor. Engel tanımayan oyuncu şimdi de, Diablo Cody’nin yazdığı “Ricki and Flash” filmi için gitar çalmayı öğreniyor. Yönetmen Jonathan Demme‘nin, filmdeki tüm müziklerin canlı çalınması isteği üzerine, çalışmaya başlayan Streep’in oldukça başarılı olduğu konuşuluyor.

Streep’in oynayacağı Ricki karakteri, Diablo Cody tarafından kocasının annesinden esinlenerek yaratılmış. Streep, filmde iyi bir müzisyen olmak için ailesini ihmal edip, asla istediği yere gelememiş bir müzisyeni oynayacak. Filmde Ricki’nin kızını oynayacak isim ise, gerçek hayatta da kızı olan Mumy Gummer. Sinemaseverlere perdede güzel bir dram sunacak olan filmin senaristi Cody “ Birlikte oynamaları çok heyecan vereici olacak, eminim çekimlerde pek çok malzeme çıkacaktır” dedi.

Bakalım Hollywood, Diablo Cody ve Meryl Streep’in yeteneklerinin birleştiği bu film için hazır mı?