Animasyon sanatçısı ve video editörü Emabuele Colombo, kız arkadaşına edeceği evlenme teklifi için, internette araştırma yaparken, Drake Martinet tarafından yazılan bir infografik ile karşılaşmış ve kişisel projesi için bu infografikten ilham almış. Drake Martinet’ten infografik içeriğini animasyona dönüştürmek için izin alan Colombo’nun, istatistikleri kullanarak kız arkadaşı Stacy ile neden ruh ikizi olduklarını anlatan video, post modern çağın diğer yaratıcı evlenme teklifi videoları gibi, viral bir şekilde yayılmış.

Proposal (1)

 “Stacy, sen her zaman bizim ruh ikizi olduğumuzu söylersin. Birbirimiz için yaratıldığımızı… Bense hep dünyada kaç kişi yaşıyor, daha iyi birisini bulma şansımız çok düşük gibi, pek de romantik olmayan cevaplar verirdim. Hayatımda olduğun için ne kadar şanslı olduğuma daha yakından bakmaya karar verdim.”

 

Dünyada 7.000.000.000 kişi yaşıyor. Bunlardan kaçıyla tanışabilirim? En fazla %4′üyle. Sadece kadınları hesaplayabilmek için 2′ye böl. 25-29 yaş arası için de 0,08 ile çarp. Düzgün İngilizce konuşmayanları elemek için de %88′ini çıkar. Böylece geriye hayatım boyunca tanışabileceğim, konuşabileceğim ve aşık olabileceğim 1.340.000 kişi kalıyor. Ama daha fazlası da var! Sadece %3′ü beni güldürebilir. Sadece %2′sinin hem içi hem de dışı harika. Sadece %6′sı böyle bir şey hazırlayan bir ineği sevebilir. Sadece %1′i hayatıma tamamen mutluluk getirebilir. Bekle bir dakika. Sonuç 0,48 çıkıyor. Dünyada senin kadar mükemmel olan kadınların sayısı. Stacy, senin mükemmelliğine ulaşmak istatistiksel olarak imkânsız. Sen bu mantıklı adamın mucizelere inanmasını sağladın. Mucizeler gerçek olmalı çünkü sen bunun kanıtısın. Seni seviyorum. Bu da mantıken beni son bir soruya götürüyor: Stacy, benimle evlenir misin?”