Grand Theft Auto, yani kısaca GTA serisini oyun dünyasına kazandırarak milyonların gönlünü kazanan Rockstar Games, Vahşi Batıda geçen Red Dead Redemption’ın ikinci oyununu duyurdu.

red_dead_redemption_screenshot_4-gta-6-or-new-ip-what-will-rockstar-s-next-game-be-red-dead-redemption-2-2k-rockstar-s-hidden-sequel-jpeg-247433

GTA formülünü Vahşi Batı atmosferinde yeniden sunan oyunun devamının daha ileriki bir dönemde geçebileceği söyleniyor. Ancak Rockstar Games’in konuya dair tek bir açıklama yaptığını, onun da Twitter sayfasındaki kırmızı bir arka planda firmanın logosu olan paylaşımdan öteye gitmediğini belirtmek gerekir. Kısacası oyun hakkında yazıp çizilenler şimdilik dayanağı olmayan teoriler sadece.

https://twitter.com/RockstarGames/status/787639249864630273/photo/1

Red Dead Redemption severler Rockstar Games’in resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bu paylaşımı Vahşi Batı’da geçecek maceranın devamı olarak nitelendirse de bu gizemli ve yeni oyunun doğrudan Red Dead ile ilişkili olup olmadığını söylemek zor. Ancak bu paylaşım Rockstar’ın yeni bir oyunu piyasaya sunacağı gibi yakında bu gizemli oyuna dair daha fazlası bilgiyi paylaşacağı anlamına da geliyor. Oyun hakkında haberler geldikçe paylaşmayı sürdüreceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.