Yıllar geçse de yüzümüzü güldürmeyi başaran, aklımızdan çıkmayan, dilimizden düşmeyen unutulmaz anları derledik.

Sabri Bey n’apıyorsunuz?

Esra Ceyhan’ın sabah kuşağını gasp ettiği bir dönem vardı. Bu program türlü tuhaflıklara şahit oldu ama bunlardan bir tanesi hiç unutulmadı: Uçan Adam Sabri. “Havada durdum şahitlerim var” iddiasını kanıtlamak için stüdyonun bir ucundan diğer ucuna uçarak giden Sabri Bey hafızalarımıza kazınan televizyon figürlerinden biri oldu.

Star Wars: Saving Private Tilbe

Hala gündemdeki yerini koruyan, capslere ve mizaha bol bol malzeme vermiş bir kavgada sıra. Yıldız Tilbe o dönem canlı yayınlanan İbo Show’da. Yıldız Tilbe çok ağır bir şarkı söylüyor ve İbrahim Tatlıses seyirciyi düşürdüğü için şakayla karışık Yıldız Tilbe’ye bir fırça atıyor. Sonra seyirciden Gülben Ergen’le meşhur olan Kandıramazsın beni şarkısı isteniyor, Yıldız Tilbe’ye biraz zoraki şarkıyı söyletiyorlar ama söylerken İbrahim Tatlıses 3-4 kere Yıldız Tilbe’nin şarkısını kesiyor, şarkının sözleriyle ilgili espriler yapıyor ve bir anda ortam geriliyor. İbrahim Tatlıses şarkının sözlerini 4 kadına kadar tamam olarak anlıyor ve Yıldız Tilbe İbrahim Tatlıses’i haremiyle vuruyor. Peki bu kavgadan sonra program nasıl kapandı? İşte finali rap göndermeli biten arabeskçi kavgası.

Bu tartışma burada kalır mı peki?

2009’da yaşanan bu tartışmanın ardından yıllarca Yıldız Tilbe’ye İbrahim Tatlıses, İbrahim Tatlıses’e Yıldız Tilbe soruldu. Bu sorulardan sıkılan Yıldız Tilbe muhabir Seyhan Erdağ ile de bir tartışma yaşadı. Burada özetleyeceğimiz kısım sadece muhabirin geçmişi. Daha sonra ünlülerin evi konseptli program da yapan Seyhan pek çok isimde yasaklı bir muhabirdi, Yıldız Tilbe’ye gelene kadar çok daha ağır hakaretler işitmişti. Bu kavganın sonucunda ise Yıldız Tilbe’nin özürü çok daha bomba.

Ne dedin sen?

Türk televizyonlarında kavga dendiğinde akla ilk gelen sahnelerden biri bu tokattır. Hala ısrarla kullandığımız bu replik aslında bir canlı yayında gerçekleşmedi. Cem Davran ve Hande Ataizi’nin birlikte sundukları İki Kere Kiki programı banttan yayınlanan bir programdı tabii ki çekimlerde bu olay olduğu anda bütün televizyon kanallarına da pazarlandı. Hatta bütün hafta programın yayınlanıp yayınlanmayacağı bile merak edildi çünkü herkes sadece tokat kısmını biliyordu. Elimizde realist bir veri olmasa bile İki Kere Kiki’nin o bölümünün reyting rekoru kırdığına inanıyoruz.

Hiperstar Ajdar’ın Elemesi

Türkiye’de boş özgüvenin tanımı Ajdar’la tanıştığımız o efsane eleme. Deniz Seki, Ercan Saatçi, Ahmet San ve Armağan Çağlayan’ın jüri üyesi olduğu Popstar yarışması iki star çıkarttı: Biri Ajdar, biri de Armağan Çağlayan. Ne kazanan Abidin kaldı ne finalistler Bayhan, Firdevs.

Yalçın Abi’nin Yırmık ile İmtihanı

FLASH TV’nin Müge Anlı’sı, dert babası Yalçın Abi yıllarca kimlerle muhattap oldu ama inadına da canlı yayın yapmaya devam etti. Programda küfürün önüne bir türlü geçemeyen, her küfür edildiğinde içellenen Yalçın Abi’nin en zorlu yayınlarından biri Melek Subaşı ile yaptığı yayın olmuştur herhalde.

Yalçın Abi’nin İntikamı: Yalan Makinası

Sonuçta Yalçın Abi programın sahibi, bir ağırlığı var. Bu diyaloğun acısını tabii ki çıkaracaktı.

Tabi arada Yalçın Abi yine imtihan edildi 🙁

Rizeli Berkay

Sokak röportajları her zaman iyi malzeme çıkarır ama bu dünyanın en saçma dönüşü değil mi? Rizeli olmayanı dövüyorlar mı çocuğum?

Öyle demek istemedi

Petek Dinçöz’ün canlı yayın kariyerine nokta koyduran telefon bağlantısı. Stüdyoda bir kadın tarafından dolandırılmış Ahmet Bey var, telefonda da onu dolandıran kadın. Ahmet Bey o kadar naif ki hala kadınını koruyor.

Ebru Elver’in canlı yayın itirafı

Canlı yayın gafları ya reklamla, ya müzikle ya da konunun değiştirilmesiyle kapatılır ancak düşük bütçeli bir stüdyo programınız varsa konuya devam etmek zorunda kalabilirsiniz. O buz gibi havadan sonra toparla toparlayabilirsen.

O yee meeen!

Popstarlar, Popstar Alaturka derken konu Rapstar’a kadar gelmişti bir ara. Hatta bir dönem dansözstar olduğunu da hatırlatım. Her neyse.Rapstar yarışması kısa soluklu bir yarışma olsa da arkasında efsane bir sahne bırakmayı ihmal etmedi.

Aaaa Mustafa 😉

Seda Sayan’ın henüz kimseyi evlendirme merakı olmadığı zamanlarda bir telefon bağlantısı alıyor. Her zamanki bacılığı ile tatlı tatlı konuşurken bir anda telefondaki kişinin adını fark ediyor.

Seda Sayan’ın Erol Köse yardırması

Seda Sayan’ı anmışken bu anıyı paylaşmamak tabii ki imkansızdı. Erol Köse’nin Twitter’da prim yapmak için kastığı, herkesin kuyruğuna bastığı dönemde bir de Seda Sayan’a bulaşmak gibi bir gaflete düştü. Seda Sayan’ın 30 yıl önce verdiği çıplak pozları gündeme getiren Erol Köse önce bir ödül töreninde çanta yedi sonra da yayında lafları.