Şimdiye kadar fragmanlar ve televizyon reklamlarıyla tanıtımını yapan Harry Potter evreninin yeni filmi Fantastic Beasts and Where to Find Them’den ilk sahne paylaşıldı.

Harry Potter’ın bildiğimiz hikayesinden 70 yıl öncesini anlatan ve New York’ta geçen film bizi fantastik evrenin canavarlarıyla daha yakından tanıştıracak.

Newt Scamander isimli bir gezginin New York’taki gizli cadı ve büyücülük komitesinde yaşadıklarını izleyeceğimiz filmin yönetmenliğini Davit Yates üstlenirken senaryo İlk kez senaristlik denemesini yaşayan J.K. Rowling’e ait.

Filmin başrolünde ise The Theory of Everything ve The Danish Girl filmleri ile son yılların dikkat çeken aktörleri arasına giren Eddie Redmayne yer alırken oyuncuya Ezra Miller, Colin Farrell, Zoe Kravitz, Ron Perlman, Katherine Waterston, Gemma Chan gibi oyuncular eşlik ediyor.

Harry Potter serisi gibi uzun bir seri olması planlanan ve 5 filmin ilki olacağı söylenen Fantastic Beasts and Where to Find Them’in yayınlanan ilk sahnesini aşağıdan izleyebilirsiniz: