70’li yılların Santa Barbara’sında yaşayan üç farklı kadının hayat öyküsünü ele alan 20th Century Women filminden fragman yayınlandı.

Film 1970’li yılların kadın, aile, zaman gibi kavramlarını derinlikli ve eğlenceli bir biçimde masaya yatırıyor. Santa Barbara’da geçen hikaye 50’li yaşlarının ortasındaki bekar anne Dorothea Fields’i temel alıyor.

Dorothea Fields sakin hayatında bir tek büyüttüğü küçük oğluyla yaşıyor. Kültürel değişim ve isyan çağına gelmiş olan Jason’ın hizaya gelmesi için 2 genç kadının yardımına başvuruyor; punkçı, özgür ruhlu sanatçı Abbie ve anlayışlı ve provakatif yan komşu Julie.

Elle Fanning, Annette Bening, Greta Gerwig, Alia Shawkat, Billy Crudup, Laura Wiggins, John Billingsley, Waleed Zuaiter ve Matty Cardarople gibi isimlerin yer aldığı filmin senarist ve yönetmenliğini Mike Mills üstleniyor.

New York Film Festivali, Hamptons Uluslararası Film Festivali ve Mill Valley Film Festivali’nde gösterilen filmin Amerika’da 25 Aralık’ta vizyona girecek. Filmin Türkiye vizyon tarihi henüz kesinleşmedi.