HBO’nun Game of Thrones’tan kalacak boşluğu doldurmasını umduğu Westworld dizisi bu yolda ilerlemeye devam ediyor. Durumdan memnun olan kanal da ikinci sezon onayını şimdiden verdi.

westworld-dissonance-theory-image-4 Ekranlara henüz gelmeden önce bile televizyon dünyasının en çok konuşulan projelerinden biriydi Westworld. Gerek J.J. Abrams imzası taşıması, gerek Anthony Hopkins’in projede yer alıyor olması, gerekse de yarattığı dünyayla izleyicinin büyük ilgisini çekmişti. 10 bölümlük ilk sezonuyla ekranlara gelen dizinin ikinci sezonu için 10 bölümlük daha onay verildi. 11.7 milyonluk izleyici ortalamasıyla Game of Thrones’un ilk sezonunu bile geride bırakmayı başaran dizinin yeni sezon onayını alması ise hiç de şaşırtıcı değil. Zira yapımcılar Jonathan Nolan ve Lisa Joy da daha önceki açıklamalarında en azından beş sezonluk bir proje olduğunu söylemişti Westworld’ün.

westworld-chestnut-image-8

Birinci sezon finalini önümüzdeki Aralık ayında yapacak olan dizinin yeni sezonu ise muhtemelen 2018’de yayınlanacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.