2013’te Guillermo del Toro tarafından yönetilen Pacific Rim’in devam filmi Pacific Rim: Maelstrom’dan set fotoğrafları yayınlandı.

Yeni filmde yönetmen koltuğunda yepyeni bir ismi görüyoruz. Steven S. DeKnight tarafından yönetilecek filmin oyuncu kadrosunda Scott EastwoodMax MartiniAdria Arjona ve Tian Jing gibi isimler yer alıyor. İlk filmde yer alan Raleigh Becket karakterini canlandıran Charlie Hunnam yeni filmde olmayacak. Serinin ilk filminde yer alan Ron Perlman ve Rinko Kikuchi’nin ise akıbeti henüz belli değil.

john-boyega-attack-the-block-600x399

İlk filmde dünya dışından gelen yaratıklara karşı verilen savaş konu alınırken yeni filmin de benzer bir tema ile ekran yolculuğuna devam edeceği tahmin ediliyor. Filmin senaryosu Derek Connolly tarafından yazılıyor. Pacific Rim: Maelstrom’un dünya çapında 23 Şubat 2018’de vizyona girmesi bekleniyor.

Film setinden gelen fotoğraflara aşağıdan göz atabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.