Corona biralarının sahibi Antonio Fernandez Rodriguez ölünce tüm servetini hemşehrilerine bağışladı. Köyde yaşayan herkes kişi başı 2 milyon pounda sahip oldu.

İspanya’nın Cerezales del Condado köyünün sakinleri hayatlarına bundan sonra milyarder olarak devam edecekler. Ağustos ayında 98 yaşında hayatını kaybeden ünlü iş adamı Antonio Fernandez Rodriguez köyde yaşayan 80 kişiyi milyoner yaptı.

corona-extra

Maximino Sançez adlı köy sakini basına yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Hiç bu kadar çok parayı bir arada görmemiştik. Antonio olmasaydı hayatımız çok zor olurdu.”

Fernandez yoksul bir ailenin çocuğu olarak Cerezales del Condado köyünde doğmuştu. 13 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olan Ferrnandez ailesinin yoksulluğu yüzünden okulu bıraktı. Meksika’ya göç etmek zorunda kalan Fernandez, genç yaşında Grupo Modelo adlı bir şirketin CEO’su oldu. Şirketin ürettiği Corono adlı bira kısa sürede ülkenin en popüler biralarından biri haline geldi.

antonino-fernndez-3jpg

Fernandez aynı zamanda 2009 yılında köyü adına bir vakıf kurdu. Vakıf bölgedeki halkın yaşam kalitesini yükseltmek için çabalıyordu. Fernandez vakıf çalışanlarından 300 kişiye de servetinin bir kısmını bıraktı.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.