Bu yılın ortasında vizyona giren ve birbirinden oldukça farklı eleştiriler alan yeni Ghostbusters filminin, serinin ilki olduğu ve devamının geleceği açıklandı.

Stay-Puft-Marshmallow-Man-Attacks-New-York-City-Ghostbusters Mellisa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon ve Leslie Jones’un yer aldığı yeni Ghostbusters uyarlaması gişede 70 milyon dolarlık zarar ederek yapımcıların yüzünü güldürememişti. Ancak Paul Feig’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin yapımcısı, eski Ghostbusters filmlerinin birinci ve ikincisinin yönetmeni olan Ivan Reitman, yeni serinin geleceği hakkında konuştu. Reitman, ekibin hayalet avlamaya devam edeceğini, filmlerin de hazırlanmakta olduğunu söyledi. Sony’nin daha önceden seriyi animasyon olarak izleyici karşısına çıkarma planları sorulduğunda ise şimdilik kendi projelerine odaklandıklarını belirtti.

ghostbusters-image-team

Reitman ve Feig ikinci bir film çekmek için oldukça heyecanlı. Ancak ikili yeni filmin bütçesini azaltarak daha karlı bir iş çıkarmanın hesaplarını yapıyor. Ghostbusters’a dair haberler gelecek yılın ileriki dönemlerinde gelmeyi sürdürecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.