Star Wars serisinin bilinen evreninin dışında kendine özgü bir yer edinecek olan Rogue One: A Star Wars Story’nin sonrası olmayacak.

rogue-one

Disney ve Lucasfilm işin ekonomik tarafını düşünüp seriyi devam ettirmeyi isteyebilirdi. Zira Star Wars evrenini genişletmekle cebini rahatlıkla doldurabilirdi. Ancak Luscasfilm başkanı Kathleen Kennedy, Empire Magazine’e verdiği röportajda “Rogue Two” gibi bir projenin söz konusu olmadığını dile getirdi. Filmin özel efektlerinden sorumlu John Knoll, Rogue One’ın tek seferlik bir iş olduğunu ve de öyle kalacağını söylerken filmin yönetmeni Gareth Edwards da eğer bir devam filmi olacaksa yönetmenliğini ancak George Lucas’ın yapabileceğini, zira A New Hope filmiyle Rogue One sonrasını yönetmenin mükemmel şekilde ele aldığını şakayla karışık belirtti.

rogue-one-a-star-wars-story-donnie-yen-jiang-wen

Yine bu durum Rogue One’da izleyeceğimiz karakterlerin diğer serilerde karşımıza çıkamayacağı anlamına gelmiyor. Forest Whitaker’ın canlandırdığı Saw Gerrera’nın The Clone Wars karakteri olduğunu düşündüğümüzde de bu ihtimal kulağa mantıklı da geliyor. Resmi bir devam filmi çekilmeyecek olan Rogue One, 14 Aralıkta sinemalarda.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.