Televizyon tarihinin en eğlenceli bilim programı MythBusters, White Rabbit Project adıyla Netflix ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Jamie Hyneman ve Adam Savage’ın sunuculuğunu üstlendiği ve programda birçok efsane test edilmişti. Bir yandan efsanelerin olabilirliğine bilimsel açıklamalar getirirken diğer yandan da eldeki imkanlarla yapılabileceğin en çılgıncasına yapmayı da ihmal etmemişti Adam – Jamie ikilisi. Netflix ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan White Rabbit Project, nam-ı diğer yeni MythBusters’ın üzücü tarafı ise bu ikiliyi göremeyecek olmamız. Ancak onların yerine seriyi yardımcıları Kari Byron, Tory Belleci ve Grant Imahara devam ettirecek. Eski günleri aratacak olmasına karşın yine de yeniden efsaneler peşinde koşturmanın insana ayrı bir heyecan verdiğini de kabul etmek gerekli.

Yayınlanan fragman da gösteriyor ki üçlü, Adam ve Jamie’nin izinden gidip o eski havayı olabildiğince yakalamaya çalışacak. Seri, ilk sezonuyla 9 Aralıkta Netflix’te.

netflix-white-rabbit-project-kari-byron netflix-white-rabbit-project-tory-belleci netflix-white-rabbit-project-grant-imahara

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.