Uzun zamandır ne kadar karanlık olacağı konuşulan Sherlock 4. sezonundan söylentilerine yakışır bir tanıtım fragmanı yayınlandı.

Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) ve John Watson (Martin Freeman)’ın maceralarını izlediğimiz ve üç bölümlük sezonlar arasında uzun boşluklar bırakıp aylarca ne zaman başlayacak sorularını sormamamıza neden olan Sherlock’un 4. sezonundan yeni bir tanıtım fragmanı yayınlandı.

sherlock-season-4-mary-john-watsonBize biraz Mad Men’in üçüncü sezonu için yapılan ve Don Draper’ın klasik bir şekilde elinde sigarasıyla oturduğu fakat etrafının suyla dolu olduğu tanıtım fragmanını hatırlatsa da sanki bu tanıtım da Holmes ve Watson’ın etrafında su değil de kan var.

Moriarty’nin (Andrew Scott) geri dönüşünü mü izleyeceğiz yoksa daha önce konuşulduğu gibi üçüncü Holmes kardeşle alakalı bir hikaye mi izleyeceğiz bilmiyoruz ama fragmanın bu yansıttığı karanlığın ardından John ve Mary’nin ebeveyn olmaları, Sherlock’un ise bu durumla mücadelesini izleyeceğimiz tatlı bir alt hikaye olacağı aşikar.

1 Ocak’ta Türkiye’de aynı anda yayınlanacak Sherlock’da Cumberbatch ve Freeman dışında Mark Gatiss, Una Stubbs, Rupert Graves ve Louise Brealey gibi isimleri de izleyeceğiz.

Daha önce yayınlanan uzun fragmanını ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.