Rolling Stones’un yeni albümü Blue & Lonesome geçtiğimiz gün yayınlandı. Albümden yayınlanan Ride ‘Em On Down’ adlı teklinin klibinde ise Kristen Stewart yer alıyor.

12 şarkılık yeni albüm Jimmy Reed, Willie Dixon, Eddie Taylor ve Howlin’ Wolf gibi müzisyenlerin cover’larından oluşuyor. Albümde yer alan iki şarkıda Eric Clapton da yer alıyor. Blue & Lonesome uzun bir aranın ardından yayınlanan ilk Rolling Stones çalışması. Albümün kayıtlarının üç günde tamamlandığı biliniyor.

stonesbluedeluxe

Ride ‘Em On Down’ adlı teklinin bugün servis edilen klibinde Kristen Stewart’ın yer alması sosyal medyada geniş bir yankı buldu. Klipte Stewart’ı vintage bir araba içerisinde Los Angeles’ı turlarken görüyoruz.

jmh-rskristenstewartselects-01080025

Kliple ilgili açıklamalarda bulunan Stewart şunları söyledi:

“Beni klip konusunda ikna etmek hiç zor olmadı. Rolling Stones, 65 Mustang ve Los Angeles kelimelerini duyar duymaz hemen dahil olmak istedim. Klibin çekim aşaması da en az fikir kadar güzeldi. Bir gün içerisinde Los Angeles’ı turladık ve ortaya harika bir soundtrack çıktı.”

Kristen Stewart’ın yer aldığı yeni Rolling Stones videosu Ride ‘Em On Down’u aşağıdan izleyebilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.