Sinema dünyasının en karizmatik isimleri arasında yer alan başarılı oyuncu Mads Mikkelsen, Death Stranding ile birlikte artık bir oyun karakteri oldu.

death-stranding-title

Metal Gear’ın yaratıcısı Hideo Kojima, The Game Awads’da yeni video oyunu Death Stranding’in fragmanını gösterdi. Oyuna dair detaylar sunmayan fragmanın sürprizi ise filmci Guillermo del Toro ve oyuncu Mads Mikkelsen’in de oyund yer alıyor olması. Del Toro ve Kojima daha önce de P.T. ve iptal edilen Silent Hills’te birlikte çalışmıştı. Sürpriz olan Mikkelsen’in ise oyunda ne kadar büyük bir rolü olduğu henüz bilinmiyor.

Mikkelsen ve/veya Guillermo’nun oyunun ana karakteri mi olacağı sorusunun ardından Kojima, attığı Tweet ile oyunun ana karakterinin Reedus olduğunu duyurarak soruları bir anlamda da cevaplandırmıştı. Oyun, Sony’nin PlayStation 4 platformunda oyunseverlerle buluşacak.

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.