Hulu, Casual ve The Path gibi yapımlarla yılı oldukça başarılı bir şekilde kapatmaya hazırlanıyor. Platformda önümüzdeki aylarda yayınlanacak The Handmaid’s Tale şimdiden büyük umutlarla beklediğimiz diziler arasında.

Meadowland’ın yönetmeni Reed Morano ve Mad Men’in yıldız ismi Elisabeth Moss’un bir araya gelmesi yeni projeye dair beklentilerimizi oldukça yükseltti. Projeye dair şu ana kadar çok az detay paylaşıldı ancak geçtiğimiz gün yayınlanan görseller, ne ile karşılaşacağımız konusunda oldukça önemli detaylar aktarıyor.

the-handmaidens-tale-slice-600x200

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan dizide Moss bir hizmetçiyi canlandırıyor. Eril ve totaliter bir rejimin baskısı altında yaşam savaşı veren Offred adlı hizmetçi, nüfusun devamı için kullanılan cinsel bir köle olmaya zorlanmaktadır. Offred içinde bulunduğu durumdan kurtulmaya çalışırken bir yandan da ondan alınan kızını bulmaya çalışır.

Dizinin oyuncu kadrosunda Elisabeth Moss’un yanı sıra Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Max Minghella, Madeline Brewer, Ann Dowd ve O-T Fagbenle gibi isimler de yer alıyor. 10 bölümden oluşan dizinin 2017’nin Nisan ayında Hulu adlı platformda yayınlanması bekleniyor.

The Hanmaid’s Tale’den yayınlanan ilk görsellere aşağıdan bakabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.