Iggy Pop ve Danger Mouse, Stephen Gaghan’ın yeni filmi Gold için yeni bir şarkı hazırladı.

Gaghan ve filmin müzikleri ile ilgilenen Daniel Pemberton’un da el atmasıyla ortaya çıkan Gold isimli şarkı henüz yayınlanmadı. Iggy Pop, şarkı ve film ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu film beni şiddet, tutku ve kader gibi temalarla oldukça etkiledi. Hikaye ve oyuncuların performansı beni neredeyse soluksuz bıraktı. Aklımdaki fikirlerden oluşan bir şarkı hazırlamak istedim. Kendimi bir anda stüdyoda Steve Gaghan ve Danger Mouse ile beraber şarkı hazırlarken buldum.”

62a6be46

Gerçek bir hikayeden yola çıkarak çekilen filmin baş rolünde  Matthew McConaughey yer alıyor. Kenny Wells isimli karakter Endonezya ormanlarında altın arayan bir adam ve film Wells’in yaşam öyküsü üzerine kurulu. McConaughey’in yanı sıra filmde aynı zamanda Edgar Ramirez ve Bryce Dallas Howard gibi isimler de yer alıyor.

Gold Amerika Birleşik Devletleri’nde 27 Ocak 2017’de vizyona girecek. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.