İlk oyunu ile PlayStation 3’ün en başarılı yapımlarından biri olan The Last of Us’un devam oyunu yolda.

PlayStation etkinliğinin en popüler olaylarından biri olan The Last of Us Part 2’den sevenlerine güzel haberler var. Etkinlik tam bitmek üzereyken son bir video daha yayınlandı ve Last Of Us 2 resmi duyurusuna kavuşmuş oldu.

Ellie’nin muhteşem şarkısı eşliğinde duyurulan oyunun ilk videosunda Joel’i de görebilirsiniz. Orman sahnesi, eski sokaklar ve tabelalar eşliğinde açılan sahne oyunu özleyenleri çok mutlu edecek gibi gözüküyor. Video’da yer alan tabelada gördüğümüz Fireflies işareti oyunun hikayesi konusunda önemli ipuçları veriyor.

ellie-joel-the-last-of-us-part-2-video-game

Projenin henüz gelişme aşamasında olduğu bilinirken Naughty Dog ekibinden Neil Druckmann, Playstation Blog aracılığıyla şunları söyle:

“Ellie ve Joel’in yeni maceralar için geri dönecek olmasının ne kadar tatmin edici olduğunu anlatamam. The Last Of Us evreni ve karakterleri ile derin bir bağ kurduk. Bu hikayenin daha anlatacak çok şeyi olduğunu fark ettik. Joel ve Ellie bunu hak ediyor.”

Troy Baker ve Ashley Johnson’un tekrar karakterlerimizin seslerine hayat vereceği The Last Of Us’un yayınlanma tarihi henüz bilinmiyor. Yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.