Oyun tarihinin asla eskimeyen efsanesi Super Mario, Nintendo’nun çıkaracağı yeni oyun ile sevenlerine geri dönmeye hazırlanıyor.

Bu yılın en çok ses getiren oyunu Pokemon Go ile birlikte aslında geçmişe dönüş başlamıştı. Zira birbirinin kopyası, eskilerin aynısı olan oyunları tercih etmek yerine oyunseverler geçmişe yönelmeye başlamıştı. Bu yönelimi fark eden şirketler de oyunseverlerin bu arayışına çözümler üretmekte geri kalmadı. Öyle ki tanıtılan Zelda’nın yanı sıra şimdi de Super Mario’nun mobil oyunundan bir tanıtım fragmanı yayınlandı.

Özleyenler için Shigeru Miyamoto ve The Roots’un Super Mario müziği yorumunu da şuraya bırakalım. Oyun 15 Aralıkta ilk olarak Apple telefon ve tabletlerde oynanabilecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.