Çinli ressam Zhang Chun’un, Fantastic Beasts and Where to Find Them’in Çin’deki promosyon çalışmaları için tasarladığı posterler görücüye çıktı.

Zhang Chun, promo çalışmaları kapsamında altı farklı poster tasarladı. Her bir poster geleneksel Çin sanatından izler taşıyor. Filmdeki altı farklı sihirli yaratığın illüstrasyonlarına yer veren posterler Fantastic Beasts oyuncu kadrosunun yanı sıra  yönetmen David Yates ve yapımcı David Heyman’a da hediye edildi. Filmin Pekin’deki promosyon turu hala devam ediyor.

Zhang Chun tarafından tasarlanan posterlere aşağıdan göz atabilirsiniz:

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Hollywood’un Çin pazarına yaptığı yatırımların son yıllarda arttığı biliniyor.  Gişe hasılatı açısından 2017’de tamamen atağa geçmesi beklenen ülkede Amerika’ya rakip olacak kadar büyük bir sinema pazarı mevcut. Bu yüzden birçok stüdyo, filmlerini Çin’de de ilgi görecek şekilde pazarlamaya özen gösteriyor. Son zamanlarda bazı filmlerin Amerika dışında elde ettiği hasılat rakamları, Amerika içerisindeki hasılat rakamlarından çok daha yüksek.

FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM

Durumu Fantastic Beasts and Where To Find Them açısından değerlendirecek olursak hem Amerika da hem uluslararası pazarda büyük bir hasılat elde edildiğini söyleyebiliriz. Film dünya çapında bugüne kadar 610 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Çin’deki ilk gösterim haftasında elde edilen hasılat payı ise şimdilik 40 milyon dolar değerinde.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.