Bu yılın en çok konuşulan filmlerinden biri olan Suicide Squad, soundtrack albümü ile Grammy Ödülleri’nde beş farklı dalda yarışacak.

Albümde yer alan Twenty-One Pilots şarkısı Heathens şüphesiz filmin en sevilen müziklerinden biri. Şarkı beklenmeyen bir hit olma özelliği taşırken Grammy ödüllerinde de üç farklı adaylık elde etti. En İyi Rock Şarkısı, En İyi Rock Perfomansı ve En İyi Film Müziği kategorilerinde yarışacak şarkı şimdiden birçok hayranın favorileri arasında.

suicide-squad-soundtrack-album-stream-ft-lil-wayne-wiz-khalifa-kevin-gates-logic-action-bronson-amp-more

Albümden yayınlanan bir diğer şarkı Purple Lamborghini de, Heathens ile aynı kategoride yer alarak En iyi Film Müziği olmak için yarışacak. Albümün kendisi de bu yılın En İyi Derleme Soundtrack Albümü adayları arasında.

Warner Bros. haberi sosyal medya hesaplarından şu şekilde duyurdu:

Congratulations to #SuicideSquad on 5 Grammy nominations!

A post shared by Suicide Squad (@suicidesquadmovie) on

Geçtiğimiz yaz vizyona giren filmin senaryosu ve yönetmenliği David Ayer tarafından üstlenildi. Filmin oyuncu kadrosunda ise Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, and Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Ike Barinholtz, Scott Eastwood, Cara Delevingne, Adam Beach ve Karen Fukuhara gibi isimler yer alıyor.

Ayrıca Suicide Squad: The Extended Cut’un 13 Aralık’ta Blu-ray olarak yayınlanacağı duyuruldu.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.