James Mangold, Hugh Jackman’ın maaşındaki kesintinin filmin sinemalarda yaş sınırı ile yayınlanacak olması ile ilgili olduğunu açıkladı.

The X-Men evreni 2000’de yayınlanan ilk filmden itibaren hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Jackman tarafından canlandırılan Wolverine adlı karakter, hayranlar arasında büyük bir popülerlik yakaladı. Bu popülerlik karakterin iki solo filmde yer almasına sebep olurken X-Men serisinin de dört filminde gözükmesine sebep oldu.

hugh-jackman-patrick-stewart-logan

X-Men Origins: Wolverine serinin hayranlarını ve sinema eleştirmenlerini hayal kırıklığına uğratan bir yapım olarak lanse edilse de 2013 yılında beyaz perdeye taşınan Wolverine büyük bir başarı olarak kabul ediliyor. Seri önümüzdeki yıl yayınlanacak üçüncü Wolverine filmi Logan ile hikayeyi toparlayıp bir sona kavuşturmayı planlıyor.

Twentieth Century Fox tarafından yayınlanan ilk Logan fragmanından yola çıkacak olursak çok farklı bir filmin yolda olduğunu söyleyebiliriz.  Filmde yaşlanmış olarak karşımıza çıkacak kahramanımız Wolverine, Charles Xavier ve Laura adlı genç bir mutantın koruyuculuğunu üstlenecektir.

logan-hugh-jackman-dafne-keen

Logan’da yaş sınırının (R-Rated) olacağı kesinleşmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Fox’un basın özel gösteriminde yer alan görüntüler de bunu kanıtlar nitelikte. Filmin yönetmeni Mangold, yaş sınırının oluşmasında Hugh Jackman’ın büyük bir payının olduğunu iddia ediyor.

James Mangold, Logan ön gösterimi sırasında katılımcılara Jackman’ın maaşında kesintiye gittiklerini ve bu yüzden yaş sınırı olmasının güvence altına alındığını söyledi. Bunun nedeni ise yaş sınırı olan filmlerin gişe başarısı açısından büyük bir dezavantaja sahip olması olarak yorumlanabilir. Görünüşe bakılırsa Jackman’ın maaşındaki kesinti finansal açıdan film ekibine oldukça fazla yardımcı olmuş durumda.

logan-wolverine-scars

Filmde yaş sınırının bulanacak olmasında X-Men evreninden ayrılarak solo filmiyle karşımıza çıkan Deadpool’un etkileri çok büyük.

Oyuncu kadrosunda Hugh Jackman, Boyd Holbrook, Doris Morgado, Sienna Novikov, Stephen Merchant ve Patrick Stewart gibi isimlerin yer aldığı Logan bir kez daha James Mangold tarafından yönetilecek.

logan-wolverine-3-hugh-jackman

Ülkemizde  3 Mart 2017’de vizyona girecek olan Logan’ın fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.