Önümüzdeki cuma Netflix’te yayın hayatına başlayacak yeni dizi The Oa’nın fragmanı sonunda yayınlandı.

Netflix, The Oa konusunda oldukça gizemli bir politika izledi. Geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan diziden bugüne kadar tek bir fragman bile yayınlanmamıştı. Bugün yayınlanan fragman ise Brit Marling hayranlarını sevindirecek cinsten.

the-oa-netflix-poster-slice-600x200

Casusluk, gizem ve drama türünde tanımlanan dizinin ülkemiz Netflix platformunda da yayınlanacak olması heyecanı oldukça yükseltiyor. Brit Marling ve Zal Batmanglij tarafından yaratılan dizinin senaryosu da aynı ikili tarafından kaleme alındı. Dizinin yönetmen koltuğunda Zal Batmanglij yer alıyor. Marling’i aynı zamanda dizinin başrol oyuncularından birisi olarak da görmek mümkün. Dizide aynı zamanda Emory Cohen, Scott Wilson, Phyllis Smith, Jason Isaacs, Alice Krige, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander ve Brandon Perea gibi isimler de yer alıyor.

Undated Channel 4 Handout Photo from Babylon. Pictured: Brit Marling as Liz Garvey. See PA Feature TV Marling. Picture Credit should read: PA Photo/Channel 4. WARNING: This picture must only be used to accompany PA Feature TV Marling. WARNING: This picture may be used solely for Channel 4 programme publicity purposes in connection with the current broadcast of the programme(s) featured in the national and local press and listings. Not to be reproduced or redistributed for any use or in any medium not set out above (including the internet or other electronic form) without the prior written consent of Channel 4 Picture Publicity 020 7306 8685.

Dizinin konusu, Marling tarafından canlandırılan Prairie Johnson adlı yıllardır kayıp olan kör bir kızın etrafında geçiyor. 20’li yaşlarında görme yeteneğini kazanmış olarak tekrar köyüne dönen karakter, köylüler tarafından farklı tepkilerle karşılanır. Bazıları tarafından bir mucize olarak adlandırılan genç kız bazıları tarafından ise tehlikeli biri olarak görülür. Genç kız, FBI ve ailesine kayıp olduğu yıllarda yaşadıklarını anlatmakta direnir.

the-oa-netflix-poster

İlk sezonu için 8 bölüm sipariş edilen dizinin tüm bölümlerinin 16 Aralık Cuma günü yayınlanacağını hatırlatmakta fayda var. Merakla beklediğimiz dizinin fragmanını aşağıdan izleyebilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.