Christopher Nolan’ın merakla beklenen yeni filmi Dunkirk’in posteri yayınlandı.

2. Dünya Savaşı’nın en önemli olaylarından biri olan Dunkirk Tahliyesini anlatacak olacak olan filmin başrollerinde  Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh ve Tom Hardy yer alırken, filmin kadrosunda Jack Lowden, Aneurin Barnard, Fionn Whitehead ve Harry Styles gibi isimler de bulunuyor Filmi, kendi senaryosundan uyarlayacak olan Nolan’a yapımcı olarak Emma Thomas eşlik ediyor.

nolan-dunkirk

Dunkirk Muharebesi, 2.  Dünya Savaşı sırasında Almanya ve müttefikleri arasında Dunkerque, Fransa sınırları içerisinde gerçekleşmiştir. 1940’ta gerçekleşen Dunkirk Tahliyesi sonucunda 225 bin İngiliz ve Kanadalı asker ile 120 bin Fransız askeri olmak üzere toplam 345 bin askerin hayatı kurtarılmıştır.

Ülkemizde 21 Temmuz 2017’de vizyona girecek olan Dunkirk’in yayınlanan posterine aşağıdan bakabilir ve film ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz:

dunkirk-poster

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.