Kısa bir süre önce Amazon’da yayın hayatına başlayan otomobil programı The Grand Tour, korsan yollardan en çok indirilen TV Programı oldu.

Amazon Prime için yıllık abonelik ücreti ödemek istemeyen kullanıcılar büyük bir popülerlik yakalayan The Grand Tour için korsan indirme yoluna başvurdu. Muso adlı analiz şirketinin verilerine göre The Grand Tour’un yayınlanan ilk bölümü tam olarak 9,7 milyon, ikinci bölümü 6,4 milyon, üçüncü bölümü ise 3,2 milyonluk İngiliz Sterlini kaybına sebep oldu. Verilere göre korsan konusunda ipi göğüsleyen ülke İngiltere oldu.

jeremy-clarkson-richard-hammond-and-james-may-in-the-grand-tour-series-one-episode-two

BBC’nin en popüler programlarından biri olan Top Gear’in ekibi tarafından Amazon için hazırlanan otomobil programı Grand Tour, ilk bölümünden itibaren yoğun bir ilgiyle takip edildi. Muso yetkilisi Chris Elkins, The Guardian’a yaptığı açıklamada programın korsan konusunda Game Of Thrones’u bile geride bıraktığını açıkladı.

the_trailer_for_jeremy_clarkson_s_new_car_show_the_grand_tour_is_here

Amazon konuyla ilgili sessizliğini sürdürürken, programın gösterdiği başarıdan memnun gibi gözüküyor. The Grand Tour ilk bölümüyle Amazon platformu üzerinde rekor kırarak en çok izlenen program olarak kayıtlara geçmişti.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.