Gişede 1,153 milyar dolarlık bir başarı elde eden Captain America: Civil War’un yıldızı Chris Evans, Forbes tarafından yılın en iyi erkek oyuncusu seçildi. Tabii kendisine harcanan paranın karşılığını vermesi nedeniyle.

chris-evans-captain-america-trilogy Doctor Strange ya da Deadpool kadar konuşulmamış olmasına karşın Captain America: Civil War filmi gişede elde ettiği başarıyla yılın en iyilerinden biri olmayı başardı. Öyle ki Batman v Superman’e 300 milyon dolarlık bir fark atarak Marvel’ın rakibi DC’yi geride bırakmasında önemi rol oynadı. Filmde Steve Rogers, nam-ı diğer Captain America olarak izlediğimiz Chris Evans, Forbes’u yılın en iyi erkek oyuncusu seçti. Zira Evans bu yıl kazandığı her 1 doların karşılığında çalıştığı yapımcılara ve stüdyolara 135.80 dolar kazandırarak yatırımcıların da en sevdiği isim olmayı başardı. Onu 125.40 ile Chris Pratt ve 88.60 ile Civil War’dan rol arkadaşı Scarlett Johansson izledi. Mila Kunis, Vin Diesel, Jennifer Aniston, Ben Affleck, Robert Downey Jr., Matt Damon ve Jeniffer Lawrence’ın da yer aldığı listenin sonunda ise Johnny Depp aldı.

will-scarlett-johansson-s-black-widow-take-iron-man-s-role-in-captain-america-civil-war-782271

Bu yılın en karlı ismi olan Chris Evans’ın yerini bakalım gelecek yıl kim alacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.