Ryan Gosling, Blade Runner 2049’un dövüş sahnesi çekiminde Harrison Ford’un yanlışlıkla kendisine gerçekten yumruk attığını belirtti.

Denis Villeneuve, filmlerinin büyüklüğü ve ölçeği ne olursa olsun her türden seyirciyi büyülemeye devam ederken sıradaki filmi Blade Runner 2049 ile de beklentileri arttırıyor.

only-god-forgives-ryan-gosling-slice

Orijinal hikayeler olan Sicario ve Arrival’dan sonra seyirci artık yakında olası bir fragmanda neler yapmış olabileceklerini merak ediyor. Çok az kişinin devam filmi gelebileceğini düşündüğü Blade Runner 2049 gerçekleşmekle kalmayıp inanılmaz bir oyuncu kadrosuyla gelmesi de yanı sıra, Harrison Ford’u da ilk filmdeki Deckard rolüyle geri getiriyor.

Tabii proje bu kadar büyük olunca bazı küçük detaylar da gelmeye başladı. Geçen hafta Ryan Gosling, Ford’un sete gelmesinden aylar öncesinden beri çekimde olduklarıyla beraber, Ford’un Deckard rolünün az süreli bir yardımcı karakterden daha fazla işlevi olduğunu da iletti. Aynı zamanda, Gosling’in geçen haftaki GQ röportajında anlattıklarına göre filmde Gosling ve Ford arasında bir dövüş sahnesi olacağını da öğrenmiş olduk. İşin komik ve ilginci ise bu dövüş sahnesi çekiminde Ford’un yanlışlıkla Gosling’e gerçekten yumruk attığı kısım.

ryan-gosling-only-god-forgives

“Evet, suratıma güzel bir yumruk attı. Dövüş sahnesini çekiyorduk ve birden oluverdi. Ama komik olan, çekim sona erdiğinde yüzüm için buz getirdiler ve Harrison beni kenara itip elini buz kovasına soktu.” Gülüyor. “Ertesi gün ona bu espri yeteneğini nereden aldığını sormuştum, annesinden mi babasından mı. O da “Sears’dan (Amerika’da büyük bir alışveriş merkezi zinciri) aldım” dedi. Çok oyalanacak vakti olmadığı için de bir tane buz alıp gitti.”

1481564336729

Ford’un esprili mizacını filmlerden de biliyoruz. Ancak dublör işi olan bu sahneyi epey ciddiye almışa benziyor. Gosling’e acıdı mı diye sorulduğunda, Villeneuve’ün tepkisini anlatıyor:

“Bilirsiniz, adam sert. Herkesin ilham kaynağı. Çekim bittikten kısa süre sonra yönetmen yanıma gelip “Bir de şu açıdan bak – Indiana Jones’dan yumruk yedin.” Akabinde Harrison bir şişe viskiyle yanıma geldi ve bunun olmasını bekliyordum. Cebinden bir bardak çıkarıp verdi, şişeden doldurdu ve şişeyle geri gitti. Ben de tüm şişeyi hak etmediğini düşündüğüne yordum” Gülüyor. “Bilirsiniz, kahramanlarınıza asla bulaşmamalısınız. Ben de şöyle ekleyeyim, hele ki biri Harrison Ford ise. Çünkü kendisi gerçek bir baş belası.”

gosling-ford

Evet. A) Blade Runner 2’de Harrison Ford ve Ryan Gosling arasında kavga var ve B) Harrison Ford’un karizması duble onaylandı.

Blade Runner 2049, ülkemizde 6 Ekim 2017 tarihinde vizyona girecek.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.