Netflix’in en merak edilen serilerinden Marco Polo, ikinci sezonun sonunda izleyicisine veda etmek zorunda kaldı.

joan-chen-maro-polo-2

Netflix’in en yüksek maliyetli serileri arasında yer alan Marco Polo, Amerika’da yeterli ilgiyi görememiş olmamasına karşın Avrupa ve Asya pazarlarında elde ettiği başarı ve yapılan olumlu eleştiriler neticesinde ikinci sezon onayını almıştı. Yurtiçinden ziyade yurtdışı izleyicisine hitap eden dizinin ikinci sezonu ise aynı ilgiyi yakalayamadı. Netflix içerik sorumlusu Ted Sarandos uluslararası rakamlardan duydukları memnuniyeti dile getirmiş olsa da izleyici sayısında radikal bir artış yaşanmamış olması sebebiyle Netflix hedeflediği rakamlara ulaşamadı. Dolayısıyla da Marco Polo dizisi Hemlock, Grove ve Bloodline gibi iptal edilenler arasındaki yerini aldı. Netflix’in The Get Down, Easy ve Between dizileri ise yine akıbeti kesin olmayanlar arasında.

Hangi dizilerin 2016 yılında aramızdan ayrıldığını, hangilerinin ise yollarına devam ettiklerini buradan öğrenebilirsiniz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.