Ben Affleck, katıldığı Facebook yayınında yeni Batman filminin senaryo çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Batman V Superman: Dawn of Justice ve Suicide Squad gişede önemli başarılar elde eden ancak seyircisini çok da tatmin etmeyen yapımlar. Buna rağmen her iki film de seyirciye, Ben Affleck’in üzerinde çalıştığı The Batman projesi hakkında önemli bir ön bilgi veriyor. Seyirci olarak filmin genel hatlarını göz ardı ederek Batman V Superman’de Affleck’in performansının oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada Affleck’in yeni Batman filminde ortaya koyacakları konusunda olumlu beklentiler içerisine girmek yerinde olacaktır.

batman-having-a-knightmare

Yeni Batman filmi hakkında bugüne kadar çok fazla detay paylaşılmadı. Ben Affleck’in hem senaryo, hem yönetmenlik hem de oyunculuk konusundaki katkıları elimizdeki en önemli veriler diyebiliriz. Film üzerindeki çalışmalar titizlikle devam ederken, film cephesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Ben Affleck, Facebook canlı yayını aracılığıyla New York Times gazetecesi Chip McGrath’e bir takım açıklamalarda bulundu. Üzerinde çalıştığı farklı projeler hakkında da bilgi veren Affleck, Batman konusunda işimize yarayacak önemli bilgiler paylaştı.

img_0465-625x409

Batman senaryosu hakkında sorulan bir soru üzerine Affleck ve McGrath arasında şu şekilde bir diyalog gerçekleşti:

McGrath: Yeni Batman filmi konusuna gelecek olursak, filmin senaryo, yönetmenlik ve oyunculuk kısımlarında yer alacaksın, doğru mudur?

Affleck: Planlarım bu yönde. Öncelikle senaryoyu ortaya çıkarmalıyız.

McGrath: Senaryoyu senin yazacağını düşünmüştüm?

Affleck: Öyle. Bu güzel olacağı anlamına gelmiyor. (Gülerek) Ben daha çok doğru hikayenin, doğru fikirlerle bir araya gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Film ancak bu şekilde yapılabilir. Biz de bunun gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Umarım bunu gerçekleştirebiliriz çünkü üzerinde çok fazla zaman harcıyoruz. Onun dışında başka şeyler üzerinde de çalışıyorum. Eğer bunu başarabilirsem, eğer gerçekten iyi olduğunu düşünebilirsem, yeni Batman filmini yönetecek olmak benim için gerçekten çok fazla şey ifade eder.

indir

İkili aynı zamanda diğer Batman filmleri hakkında da konuştu. Affleck, yeni film konusunda acelesinin olmadığını belirtirken ortaya çıkacak işin başarılı olması için biraz zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Affleck’in açıklamalarından yola çıkacak olursak Tim Burton ve Nolan’ın uyarlamaları kadar klasikleşecek bir proje hedeflediğini söyleyebiliriz.

Görünüşe bakılırsa yeni Batman filmini kısa süre içerisinde izlemek şimdilik mümkün değil. Film şu an sadece senaryo çalışmalarına odaklanmış durumda. Film cephesinden yeni haberler geldikçe aktarmaya devam ediyor olacağız.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.