Christopher Nolan’ın II. Dünya Savaşı temalı yeni filmi Dunkirk’ün ilk fragmanı sonunda yayınlandı.

Dunkirk, II. Dünya Savaşı’nın en ilginç hikayelerinden birini konu alıyor. Zira İngiliz ordusunun düzenlediği operasyon sonrasında Alman güçlerinin tehdidi altındaki 330 bin kişi tahliye edilmiş ve savaşın en kanlı dramlarından biri engellenmişti. Nolan’la daha önce Interstellar filminde çalışan Hoyte van Hoytema’nın görüntü yönetmenliğini üstlendiği gerilim dolu epik dramda savaşın gerçekleri ve acılarına şahit olacağız.

Tom Hardy, Kenneth Branagh, Mark Rylance, Cillian Murphy, Aneurin Barnard, James D’arcy, Jack Lowden, Barry Keoghan, Tom Glynn-Carney ve Harry Styles’ın yer aldığı Dunkirk filminin vizyon tarihi ise 21 Temmuz 2017. Savaşın kanlı yüzünü gösterecek olan filmin Türkiye’de nasıl bir yaş sınırı ile karşılaşacağını ise henüz bilemiyoruz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.