Diego Luna, Rogue One çekimleri boyunca her ay Apocalypse Now’ı tekrar tekrar izlediğini belirtti.

Rogue One’ın vizyona girmesine ramak kala Disney film için San Fransisco’da bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Zamanında Force Awakens galası öncesi oyuncularla röportaj yapılmak istendiğinde fragmandan başka malzemesi olmayan yazarlar, bu kez Disney’in filmden 30 dakikalık materyal göstermesiyle, A New Hope’dan hemen öncesini anlatan Rogue One hakkında hem hikaye hem de tasarım açısından epey şey öğrendi. Belli ki gösterildiği kadarıyla bile mükemmeldi ve herkesi daha fazlası için iştahlandırdı.

rogue-one-a-star-wars-story-diego-luna-600x400

Spoiler tehlikesine girmeden bahsetmek gerekirse, herkesi asıl heyecanlandıran şeyin, orijinal hikayeye sıkı sıkı bağlı olsa da bir şekilde kendi başına da eşsiz hissettirmesi olduğu anlaşılıyor. Sanki Star Wars evreninde geçen bağımsız bir savaş filmi gibi hissettirmesi boşuna değil. Görülen kadarıyla Empire güçlerinin evrene hakimiyeti ve direniş karşısında gösterdiği acımasızlığı biliyoruz. Aslında bir savaş filmi gibi gözükmesi, yönetmen Gareth Edwards’ın da başından beri yapmak istediği şeymiş. Daha önceki röportajlarından da anlaşıldığı üzere, Rogue One’ı bir savaş alanında geçen belgesel gibi tasarlamış. Ve dünya çapında görüldüğü kadarıyla bunu da başarmış gözüküyor.

rogue-one-diego-luna-felicity-jones-k2so-600x400

Bir röportajında Diego Luna, Rogue One’ı diğer Star Wars filmlerinden ayıran şeyden bahsediyor. Ve bu sırada LucasFilm ve senarist grubunun kendisine karakterinin hikayesini nasıl aktardığından ve çekim süresi boyunca her ay Apocalypse Now’ı tekrar tekrar izlediğinden de dem vuruyor.

Nihayet vizyon tarihi gelen Rogue One hakkında Diego Luna ile yapılan röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.