Liam Neeson’ın başrolde olduğu üç filmlik Taken serisini televizyon ekranlarına taşıyan NBC, ekranlara gelecek diziden ilk fragman yayınladı.

Bilindiği ve adından da anlaşıldığı üzere Taken serisi kaçırılma temasını işliyordu. Liam Neeson’lı serinin öncesini anlatacak olan, yani bir prequal niteliği taşıyan dizi ise bir yandan kahramanımızın nasıl bugünkü haline geldiğini açıklayacak, diğer yandan ise bizleri aksiyon ve gerilim dolu maceraların içine sokacak.

İlk filmiyle gişede 200 milyon dolarlık gelir elde eden Taken serisi, diğer iki filmde kazancını daha da arttırmış, ancak hikayeye pek de fazla bir yenilik katamadığından dolayı izleyicinin ilgisini kaybetmişti. Derinlerde bir yerlerde hala Taken ilgisi taşıyanları memnun edecek gibi gözüken dizi, 27 Şubat tarihi itibariyle NBC’de izleyiciyle buluşacak.

taken-tv-series

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.