Facebook, kendi orijinal video içeriklerinin sunulmaya başlaması için hazırlıklara başladı.

Facebook, video konusunda oldukça büyük başarılar elde etti. Bugüne kadar sitede yer alan içeriğin büyük bir kısmı başkaları tarafından hazırlanarak sitede paylaşıldı. Ancak bu durum Facebook yetkililerini rahatsız etmiş olacak ki şirket orijinal içerik için televizyon yapımcıları ile temas halinde olduklarını belirtti.

Facebook canlı videoları konusunda önemli yatırımlarda bulunmuştu. Yetkililerin medya şirketlerini canlı yayın yapmaları konusunda teşvik etmek için milyonlarca dolar ödediği biliniyor. Bu yatırımların son örneklerinden biri de College Humor kurucusu Ricky Van Veen’in Facebook ekibine dahil olması oldu.

Ricky Van Veen, temel amaçlarının partner içeriği ekosistemi oluşturmak olduğunu belirtti. Veen aynı zamanda şu anda devam eden görüşmeler sayesinde fonlanması beklenen orijinal içerikler üzerine odaklandıklarını sözlerine ekledi.

Facebook sahip olduğu sosyal medya gücünü orijinal içerikler ile birleştirerek ,sosyal ağlar arasındaki statüsünü sağlamlaştıracak gibi gözüküyor.

 

 

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.