Spider-Man: Homecoming filminden yayınlanan fragman sonrası LEGO hayranları harekete geçip, fragmanı bir de LEGO evreninde canlandırmaya karar verdi.

Daha önce de benzeri uyarlamalar görmüş olmamıza karşın konu Spider-Man olduğunda işin ciddiyeti artıyor. Zira bu uyarlamanın gecikme sebebi, altında yatan emekle ilgili. Hemen her LEGO fragmanı gibi stop-motion tekniğiyle çekilen uyarlamada mümkün olduğu sürece her şeyin LEGO’dan yapılmasına dikkat edilmiş, sadece arka planlarda bundan kaçınılmış.

Orijinal fragmanın replikleriyle ve ses efektleriyle birleştirilen bu alternatif fragman da gösteriyor ki Spider-Man: Homecoming filmi izleyiciyi memnun edecek, en azından şimdilik aksini gösteren bir iz yok.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.