Marvel evreninin en merak edilen karakterlerinden Carol Danvers, bilinen adıyla Captain Marvel’ın solo filminden güzel bir haber geldi.

Bilindiği üzere Captain America: Civil War filminde tanıştığımız yeni karakterler ve Doctor Strange ile Marvel evreninde yeni  bir çağ başlamıştı (Önceki çağlar: Avengers öncesi, Avengers süreci ve şimdi de Avengers sonrası). Bu yeni dönemin bir parçası olarak gündeme getirilen Captain Marvel’ın filminin ise 2019 yılında vizyona girmesi planlanıyordu. Bu zorlu karakterin filmini aceleye getirmek istemeyen ve yavaş ama sağlam adımlarla ilerleyen Marvel cephesinden gelen son haber ise senaryonun bitmek üzere olduğu ve yeni yılla birlikte yönetmen arayışına girileceği. En azından güvenilir kaynaklardan biri olan Variety’den Justin Kroll’un yaptığı açıklama bu yönde.

Captain Marvel rolünde Brie Larson’ı izleyeceğimiz filmin vizyon tarihi 8 Mart 2019 olarak görünüyor. Büyük bir aksilik yaşanmadığı takdirde de bu tarih değişmeyecek gibi duruyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.