Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan efsane müzisyen David Bowie’nin The Lord Of The Rings’te Gandalf rolü için düşünüldüğü açıklandı.

Filmin cast direktörü Amy Hubbard, Bowie’nin oyuncu kadrosu ve teknik ekip ile görüşmek için geldiğini ama resmi olarak seçmelere hiç katılmadığını ifade etti. Hubbard konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“O inanılmaz biriydi. CAA ajansından Chris Andrews ile kısa bir konuşma yapıldı.  David Bowie milenyum partisinde fikri inceledi ve herkese çok güzel bir zaman yaşattı. O dönem filmlerin çekimleri devam ediyordu. Bowie fikri değerlendirdi, insanlarla güzel zaman geçirdi ancak hiçbir zaman seçmelere katılmadı.”

David Bowie’nin gerçek bir fantastik ve bilim kurgu düşkünü olduğu bilinen bir gerçek. Daha öncelerde de müzisyen, Guardians of the Galaxy 2 için düşünülmüştü. Bowie kariyeri boyunca, Labyrinth, The Man Who Fell to Earth ve Merry Christmas, Mr. Lawrence gibi yapımlarda yer aldı.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.