Milla Jojovich’in başrolde olduğu Resident Evil serisinin yeni ve son filmi Resident Evil: The Final Chapter’dan bir klip ve karakter posterleri yayınlandı.

Jojovich’i Alice karakterini canlandırırken izlediğimiz serinin altıncı ve son filminde hikaye, beşinci filmin bıraktığı yerden devam ediyor. Yaşayan ölülere karşı verilen son mücadeleden sağ kurtulan yegane kişi olan Alice’in şimdiki hedefi ise Raccoon City. Zira burası her şeyin başladığı yer olan The Hive’a, yani Umbrella şirketine ev sahipliği yapan bölge. Etrafındaki tüm gücü son bir saldırı için toplayacak olan Alice’in kıyameti sona erdirip erdiremeyeceğini göreceğiz.

Milla Jojovich’in yanı sıra Ali Larter, Iain Glen, Ruby Rose ve William Levy gibi isimlerin de yer aldığı Resident Evil: The Final Chapter 27 Ocak 2017’de vizyonda olacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.