2016 yılı geride kalırken süper kahraman evrenleri mücadelesinde DC, yaptığı son atılımlarla birlikte rakibiyle arasındaki farkı kapattı.

Batman v Superman: Dawn of Justice filmiyle büyük çıkış yakalayan, beklentileri karşılamasa bile gündemi işgal etmekteki başarısıyla hemen herkesi sollayan Suicide Squad ile de bu çıkışını sürdürmüştü DC. Sonrasında gelen Wonder Woman filmi haberleri ve Justice League filminden yayınlanan görsellerle birlikte DC, 2016 yılının en çok konuşulan süper kahraman evreni olmayı başardı. The Batman’in yönetmeni Ben Affleck’ten filme dair haberler ve Zack Synder’in yayınladığı fotoğraflarsa bu başarıyı adeta meşrulaştırmıştı. Ve yönetmen Synder şimdi de Marvel karşısındaki galibiyetini kutlarcasına yeni bir fotoğraf paylaştı. Batman v Superman filmi sırasında çekilen bu fotoğrafta Batman’i Batmobile’in yanında görüyoruz.

İş işten geçmiş olmasına karşın bu fotoğrafın bizlere iletmek istediği bir mesaj var ki o da Batman filminin vizyona gireceği döneme damgasını vuracağı. Zira bu güçlü fotoğraf gösteriyor ki Synder ve Affleck, büyümekte olan DC evrenine son noktayı Batman filmiyle koyacak. Ve bu filmde elde edeceği muhtemel başarı sonrası DC, Marvel ile arasındaki farkı kesin olarak kapamış sayılacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.