The Curse of Black Pearl, Dead Man’s Chest ve At World’s End filmlerinin yakaladığı başarıyı yaklayamayan On Stranger Tides sonrası stüdyo Pirates of the Caribbean serisini nasıl hareketlendireceğinin hesaplarını yapıyor.

2017 yılının Mayıs ayında vizyona girecek olan Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales filminde izleyici karşısına eskisi gibi güçlü bir kadroyla çıkmayı planlayan Walt Disney Stüdyoları, Captain Salazar rolüyle izleyeceğimiz Javier Bardem’in yanı sıra ilk üçlemede Orlando Bloom’un canlandırdığı Will Turner karakterini de seriye geri döndürüyor.  Will’in artık büyümüş olan oğlu ile ilişkisinin de yer alacağı filmin yeni sürprizi ise Will’in eşinin seriye dönüşü. Keira Knightley’nin canlandırdığı Elizabeth Swan karakteri, bu baba-oğul ilişkisinin bir parçası olarak serinin altıncı filminde yeniden beyazperdede yer alacak.

Filmin At World’s End’den sonraki bir zaman diliminde geçtiğini ve Davy Jones’un rolünü üstlenen Will ile Elizabeth’in ancak 10 yılda bir birbirlerini görebildiklerini biliyoruz. Ancak Elizabeth’i seriye nasıl dahil edeceklerini 26 Mayıs’ta vizyona girecek filmin sonunda öğreneceğiz.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.