Ridley Scott’ın 1980 yapımı Harrison Ford’lu Blade Runner filminin devamı niteliğindeki Blade Runner 2049 filminin beklenen fragmanı sonunda yayınlandı.

Harrison Ford’un Rick Deckard’ı canlandırdığı filmden 30 yıl sonrasını konu alan Blade Runner 2049’da Los Angeles Polis Departmanı memurlarından K’nin Deckard’ı bulma yolculuğuna tanıklık edeceğiz. Scott’ın önderliğinde uyarlanan senaryo, Philip K. Dick’in romanına sadık kalmayı başarıyor. Yönetmenliğini Enemy, Sicario ve son olarak da Arrival filmlerinden tanıdığımız Denis Villeneuve’nin üstlendiği filmin senaryosu ise Michael Green ve Hampton Fancher’a ait.

Harrison Ford ve Ryan Gosling’in başrollerini paylaştığı filmde yer alan diğer isimler ise Mackenzie Davis, Jared Leto, Dave Bautista, Carla Juri, Barkhad Abdi ve Robin Wright. Filmin vizyon tarihi ise 6 Ekim 2017.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.