2014 yılının en büyük sürprizleri arasında gösterilen John Wick filminin devamı John Wick: Chapter 2 filminin ikinci fragmanı yayınlandı.

Chad Stahelski ve David Letich’in yönetmenliğini üstlendiği ilk film sonrası ikinci filmde bu kez Chad Stahelski’yi bir başına görüyoruz. Senaryosunu Derek Kolstad’ın yazdığı filmde Keanu Reeves’in canlandırdığı kiralık katilimizin macerasına bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Önceki filmde intikam uğruna emeklilik kararından dönen John Wick karakteri, yeni filmde ise Roma’da olacak. Dünyanın en tehlikeli katilleri arasında bir hayatta kalma mücadelesi verecek olan kahramanımızın günün sonunda kazanan mı yoksa kaybeden mi olduğunu hep birlikte öğreneceğiz.

John Wick’i canlandıran Keanu Reeves’in yanı sıra John Leguizamo, Lance Reddick, Bridget Moynahan, Ian McShane, Laurence Fishburne, Ruby Rose, Common, Peter Stormare ve Riccardo Scamarcio gibi isimlerin de yer aldığı John Wick: Chapter 2, 10 Şubat 2017’de vizyonda olacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.