2016 yılının sonuna doğru yaklaşırken her platform kendi “en”lerini açıklamaya başladı. IMDb’nin “en”ler listesinde ise ilk sırayı Suicide Squad aldı.

Internet Movie Database, ya da bilinen adıyla IMDb kendi listesini hazırlarken kendince bir sıralama yapıyor. Bu sıralamada temel aldığı değer ise, sitenin bir veri tabanı olmasından dolayı hangi filmin ne kadar “tık” aldığı. Bu sıralamaya göre gişede toplamda 745 milyon dolarlık gelir elde eden Margot Robbie’li Suicide Squad filmi ilk sırada yer alıyor. Onu takip eden diğer filmler ise sırasıyla Captain America: Civil War, Batman v Superman: Dawn of Justice, Deadpool ve X-Men: Apocalypse. İlk beşi çizgi roman evreninden filmlerin doldurduğu listenin sonraki beşinde ise The Jungle Book, The Magnificent Seven, Ghostbusters, Warcraft ve The Legend of Tarzan var.  Rogue One’ın ise neden listede olmadığı malum, film Aralık ayının ortasında vizyona girdiğinden dolayı henüz yeterince tıklanmamış.

Peki sizce IMDb’nin 2017 yılının “en”leri listesinde ilk sırayı kim alacak? Justice League mi, Logan mı, Wonder Woman mı, Guardians of the Galaxy mi, Thor: Ragnarok mu yoksa Spider-Man: Homecoming mi? Açıkçası zor bir soru, ben bile kararsız kaldım…

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.