Game Of Thrones spin-off’u söylentileri HBO CEO’su Richard Plepner tarafından doğrulandı.

Televizyon tarihinin efsane dizilerinden biri olan Game of Thrones, önümüzdeki yıl 7. sezonuyla geri dönecek. 8. sezonuyla ekran macerasına son vereceğini duyuran diziden gün geçtikçe yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Bugüne kadar dizinin muhtemel spin-off’una dair birçok söylenti ortaya atılmıştı ancak HBO CEO’su Richard Plepner tarafından yapılan açıklamayla bu söylentiler kesinlik kazandı. Dizinin öncesindeki olayları anlatması beklenen yeni dizi hakkında Plepner şunları söyledi:

“Game of Thrones hakkında heyecan verici bir takım genişletme planlarımız var. Yapımcılar bu konuya odaklanmış durumda. Şimdi ise aynı enerji ve heyecanla herkesin beklediği gibi diziye bitirmeye odaklanıyoruz.”

Spin-off konusunda şimdilik bildiklerimiz bunlarla sınırlı olsa da Robert Baratheon isyanının işleneceği söylentiler arasında. Eğer böyle olursa Sean Bean tarafından canlandırılan Ned Stark’ı da tekrar dizide görmek mümkün olabilir.

Game of Thrones’un 7. sezonu 2017 yaz aylarında yayınlanacak.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.