Danny Boyle’un Irvine Welsh’in aynı adlı romanından 1996 yılında beyazperdeye uyarladığı Trainspotting’in devamı Trainspotting 2 filminden yeni bir video yayınlandı.

Aradan geçen yirmi yılın ardından yeniden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Trainspotting 2, ya da kısa adıyla T2’den yayınlanan bu yeni videoda filmin sevilen karakterlerinden Spud’a daha yakından bakma fırsatı yakalıyoruz. Yirmi yıl önce olduğu gibi yine Ewen Bremner’in canlandırdığı karakter fiziksel bir değişim yaşamış olmasına karşın hala bildiğimiz, hala sevdiğimiz Spud olmayı sürdürüyor.

Ewan McGregor’ın başrolde olduğu film, Mark Renton’ın Amsterdam’dan Edinburgh’a dönüşüyle başlayacak ve ekip bir yandan geçmişin hesaplaşmasını yaparken diğer yandan da yarım kalmış meseleleri (uyuşturucu) bıraktıkları yerden devralıp çözüme ulaştırmaya çalışacak. Trainspotting 2’nin vizyon tarihi ise 10 Mart 2017.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.