Ridley Scott’ın Alien serisinin bir parçası olan Prometheus’un devamı niteliğindeki Alien: Covenant filminden yeni haberler var.

Filmden gelen haberlerden ilki, filmde yer alacak oyuncularla ilgili. Katherine Waterston, Michael Fassbender ve Danny McBride’ın yer alacağı filmde göreceğimiz sürpriz isim James Franco olacak. Her ne kadar kesin bir açıklama yapılmamış da olsa yeni filmi Why Him? ile ilgili bir röportaj esnasında Franco, serinin yeni filminde yer alacağı mesajını verdi. HeyUGuys ile yapılan röportajda ünlü aktör rolüne dair bir açıklamada bulunmasa da AvPGalaxy Franco’nun, Waterston’ın canlandıracağı Daniels karakterinin kocası aynı zamanda da Covenant gemisinin kaptanı Branson rolüyle karşımıza çıkacağını söylüyor.

Filmden gelen bir diğer haber ise Waterston’ın canlandıracağı Daniels karakteri hakkında. Katherine Waterston’ının 2017 yılında vizyona girecek filmde nasıl görüneceğine dair bir fotoğraf yayınlandı. Kısa saçları, yara bere içindeki vücudu ve elinden bırakmadığı silahıyla Daniels’ı mücadeleyi asla bırakmamış biri olarak izleyeceğiz.

Ridley Scott’ın Alien serisinin en yeni parçası Alien: Covenant filmi 2017 yılının Mayıs ayında, ayın ise 19’da vizyonda olacak. 19 Mayıs’ın resmi tatil olduğunu da düşünürsek, bu filmi kaçırmak için kimse bir bahane uydurmasın.

https://twitter.com/AlienAnthology/status/810937981980708864/photo/1

https://twitter.com/AlienAnthology/status/811209573738508290/photo/1

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.