Ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin merakla beklenen Silence filminin uluslararası fragmanı yayınlandı.

Başrollerini Andrew Garfield ve Adam Driver’ın paylaştığı Silence filminde iki rahibin Japonya’nın gizemli ve ücra köşelerinde akıl hocalarını bulmak adına yaptıkları arayışı izleyeceğiz. 17. yüzyılda geçen hikayede rahiplerin akıl hocasını ise Liam Neeson canlandıracak. Neeson’ın canlandıracağı karakterin özelliği ise diğerleri tarafından Tanrı’ya ihanet etmekle suçlanması. Adada Hristiyanlığın yasaklı olduğu dönemde geçen hikayede iki Garfield ve Driver’ın her şart ve koşulda misyonerliği sürdürdüğü filmin temelinde ise Tanrı’nın varlığına dair bir tereddüt yer alıyor.

Daha çok Garfield üzerinden ilerleyecek olan film 6 Ocakta Amerika’da vizyona girecek. Türkiye’de ne zaman gösterileceği ise şimdilik meçhul…

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.