Slumdog Millionaire filmindeki performansıyla Hollywood’da kendine bir yer edinmeyi başaran Dev Patel’in yeni Lion filminden bir fragman yayınlandı.

Bindiği trenle evinden, ailesinden binlerce kilometre uzağa giden Hindistanlı Saroo, Kolkata’da bir başına hayatta kalmaya çalıştığı sıralarda Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir. 25 yıl sonra ise Google Earth’ü kullanarak anılarında yaşayan gerçek ailesinin yanına gitmek üzere yola koyulur. Dev Patel’in Sarro’yu canlandırdığı filmin yönetmenliğini Garth Davis, senaristliğini ise Luke Davies üstleniyor. Patel’in yanı sıra Nicole Kidman ve Rooney Mara’nın da yer aldığı filmde anlatılan hikayenin gerçek bir hikaye olduğunu da hatırlatmak gerekli.

Oscar sebebiyle şu sıralar Amerika vizyonlarında boy göstermeye başlayan Lion filminin Türkiye’de gösterime gireceği tarih ise şimdilik 10 Şubat 2017.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.