Yönetmen Wes Anderson çekimlerine henüz başladığı yeni filmi Isle of Dogs ’u tanıttığı bir video yayınladı.

Stop-motion tekniğiyle çekilecek olan yeni animasyonunun çekimlerine İngiltere’de başlayan Wes Anderson, filmde yer alacak isimlere, daha doğrusu filmdeki karakterleri seslendireceklere de değindi. Bryan Cranston, Bill Murray, Jeff Goldblum, Scarlett Johannson, F. Murray Abraham, Tilda Swinton, Kunichi Nomura, Harvey Keitel, Akira Ito, Akira Takayama, Koyu Rankin, Yoko Ono, Courtney B. Vance, Greta Gerwig, Frances McDormand, Bob Balaban, Liev Schreiber ve ana karakterimiz Rex’i seslendirecek Edward Norton’un yer aldığı film oldukça zengin bir seslendirme kadrosuna sahip. Bir yandan oyuncuları tanıtan, bir yandan filmin çekilen ilk karesini izleyicinin beğenisine sunan Anderson’ın bu videoyu çekme amacı ise oldukça farklı. Zira yönetmen, Isle of Dogs filmini tanıtmasının yanı sıra Martin Scorsese ve arkadaşlarının kurduğu vakfa destek bulmayı da amaçlıyor. Bağışçılara birçok ödülün dağıtılacağı kapmayanda en çok bağış yapan ise filmin setini ziyaret etme ve filmdeki karakterlerden (köpeklerden) birini seslendirme fırsatı yakalayacak.

Şimdilik bir vizyon tarihi olmayan filmi şimdiden izlenecekler listemize ekleyin. Zira Fantastic Mr. Fox ile animasyon türündeki iddiasını bizlere daha önce gösteren Anderson’ın bu yeni projesi de en az son filmi The Grand Budapest Hotel kadar ses getireceğe benziyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Mert Tanöz 2014 yılında amatör olarak başladığı sinema eleştirmenliğini yarı-profesyonel bir meslek edinmek adına bu alana yoğunlaşmaya başladı. Şu an sinemanın yanı sıra özel ilgi alanı klasik ve caz müzik üzerine de içerikler üretiyor.