Denis Villeneuve, Frank Herbert’in ünlü bilimkurgu serisi Dune’un sinema uyarlamasında yönetmen olabilir.

2016’nın en çok konuşulan filmlerinden biri olan Arrival’a imza atan Denis Villeneuve, şimdilerde Blade Runner’ın devam filmi olan Blade Runner 2049 ile tekrar beyaz perdedeki yerini almaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz gün gelen haberlere bakacak olursak Frank Herbert tarafından yazılan 6 kitaplık bilim kurgu dizisi Dune’un sinema uyarlamasının yönetmen koltuğunda da Denis Villeneuve oturabilir.

Daha önce verdiği röportajlarda Villeneuve, gerçekleştirmek istediği projeler arasında Dune’un sinema uyarlamasının da olduğunu belirtmişti. Romanın haklarını elde eden Legendary Studios yetkilileri Villeneuve’in bu sözlerinden etkilenmiş olacak ki yönetmenle proje ile ilgili olarak iletişime geçtikleri haberleri duyulmaya başlandı.

Legendary Studios, Dune’u hem sinema hem de televizyon ile buluşturmak istiyor. Proje hakkındaki detaylar nasıl netleşecek şu an için tahmin edebilmek zor. Villeneuve filmin yönetmen koltuğunda yer alırsa muhteşem bir filmin yolda olduğunu söylemek mümkün. Proje ile ilgili detaylar geldikçe paylaşmaya devam ediyor olacağız.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.