Neil Gaiman’ın aynı isimli romanından uyarlanan American Gods adlı dizinin ilk sezonunda Vulcan adlı karakter de yer alacak.

Hannibal dizisinin yaratıcısı Bryan Fuller ve DC Comics yazarlarından Michael Green tarafından yazılan senaryo, Living Dead Guy Productions ve Freemantie Media şirketleri tarafından hayata geçirilmektedir. Dizinin oyuncu kadrosunda Ricky Whittle, Ian McShane, Crispin Glover, Jonathan Tucker, Emily Browning, Gillian Anderson, Cloris Leachman, Peter Stormare, Christopher Obi, Mousa Kraish, Orlando Jones, Dane Cook ve Jeremy Davies gibi isimler yer alıyor.

EW’da yer alan bir habere göre American Gods, ilk sezonuna yeni bir karakter daha dahil edecek. Gaiman tarafından düşünülen Vulcan adlı karakter, ateş ve metal işçiliği olan orijinal ve antik ismini, silah tanrısı olarak değiştirir ve büyük bir takipçi kitlesi edinir. Dizinin yapımcılarından Michael Green konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu karakter Neil’in kişisel deneyimlerinden biri sonucu ortaya çıktı. Alabama’ya yolculuğu sırasında, Vulcan’ın heykelini görmüş. Heykelin bulunduğu yerde bir zamanlar fabrika varmış fakat yaşanan kazalar sonucu işçiler sürekli hayatlarını kaybediyormuş. Bunun sebebi ise fabrikayı uzun süre kapatıp bakıma alıp onarımını yapmanın, yakınlarını kaybeden insanlara küçük ödemeler yapmaktan daha pahalı olarak düşünülmesiymiş. Bu hikaye ona modern bir kurban verme hikayesi gibi gelmiş.”

Corbin Bernsen tarafından hayata geçirilecek Vulcan adlı karakteri de izleyeceğimiz American Gods’un yayın tarihi henüz belli değil. Proje için başlangıçta HBO ile anlaşılmış ancak bazı anlaşmazlıklar yüzünden projeden vazgeçilmişti. Dizinin 2017 yılı içerisinde Starz tarafından yayınlanması bekleniyor.

American Gods’un yayınlanan ilk fragmanını aşağıdan izleyebilir ve haberle ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz:

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitimini tamamlayan Kemal Dinçer 2011 yılında Plak Dükkanı adlı müzik blogunu kurdu. Şu an çeşitli yayınlarda müzik yazarlığının yanı sıra kültür sanat alanında içerik üretiyor.